Bitwa Warszawska

Bitwa Warszawska

FAQ

Czym jest 1920 Bitwa warszawska Jam?

Jam powstał z założeniem promowania kreatywności – zachęca do tworzenia innowacyjnych gier, zawierania nowych znajomości, uczenia się nieznanych wcześniej technologii, zdobywania ciekawych doświadczeń i inspiracji. Profesjonaliści, studenci i fani gier wspólnie będą tworzyć małe, eksperymentalne gry. Jednocześnie 1920 Jam ma na celu nawiązanie do wydarzenia historycznego jakim jest Bitwa Warszawska, stoczona w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku.

Gdzie odbywa się jam?

1920 Jam Bitwa Warszawska Konkurs odbywa się wyłącznie zdalnie. W ramach jamu nie przewiduje się jakichkolwiek form fizycznego gromadzenia uczestników. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących przepisów w powyższym zakresie, w tym nie podejmowania działań stojących w sprzeczności z obostrzeniami stanu epidemii ogłoszonego na terenie Polski.

Nie jestem programistą - czy mogę wziąć udział w jamie?

Absolutnie tak, gry składają się nie tylko z kodu, ale także z grafiki, muzyki i dźwięków, tekstu, filmów. Trzeba je wymyślić, zaimplementować, przetestować, zbalansować gameplay itd. Zapraszamy wszystkich twórców gier.

Niewiele wiem na temat Bitwy Warszawskiej czy warto wziąć udział w jamie?

Tak, dla uczestników przygotowaliśmy solidną dawkę wiedzy, między innymi wykład wprowadzający, na temat bitwy Warszawskiej, który zostanie przeprowadzony przez historyków z Muzeum Historii Polski. Wszyscy uczestnicy jamu otrzymają pakiety materiałów informacyjnych, które zostały przygotowane przez Organizatora i które należy wykorzystać podczas procesu tworzenia gier konkursowych: materiały wideo, książki, czasopisma z okresu. Podczas trwania jamu prowadzone będą konsultacje historyczne online, eksperci z ramienia MHP będą odpowiadać na pytania dotyczące przebiegu bity, sytuacji politycznej, ale też kwestii militarnych, czyli broni i umundurowania.

Jaki jest okres trwania jamu?

1920 Jam Bitwa Warszawska trwa od 22 -28 czerwca, w tym przedziale czasowym uczestnicy będą mogli tworzyć gry konkursowe. Jam rozpoczyna się 22 czerwca o godz. 18.00, wtedy odbędzie się seria wykładów otwierających wydarzenie. Jam kończy się 28 czerwca o godz. 18.00, jest to ostateczny termin przesyłania gier konkursowych.

Nie mam zespołu, a chciałbym uczestniczyć w jamie, czy to możliwe?

Do udziału w jamie można zgłosić się indywidualnie lub jako zespół. Jeżeli zgłosiłeś się jako uczestnik indywidualny zachęcamy do dołączenia do wydarzenia 1920 Jam Bitwa Warszawska na Facebooku oraz kanału na Discordzie i poszukiwania członków zespołu dopełniających twoje kompetencje. Możesz również pracować nad grą samodzielnie.

Czy muszę brać udział we wszystkich wykładach

Nie, wykłady nie są obowiązkowe, ale stanowią dużą dawkę wiedzy na temat Bitwy Warszawskiej oraz samego procesu tworzenia gier. Zawarta w nich wiedza może okazać się bardzo przydatna podczas tworzenia gry konkursowej.

Czy jest jakiś limit czasu jaki muszę spędzić w ciągu tygodnia na tworzeniu gry?

Nad grą możesz pracować tak krótko lub tak długo, jak potrzebujesz. Dla nas liczy się fakt, że prześlesz jury gotową grę konkursową. Pamiętaj o tym, że finalne zgłoszenie należy przesłać do 18.00 w dniu 28 czerwca.

Jak mogę kontaktować się z organizatorem w przypadku pytań technicznych?

Każdy z uczestników otrzyma dostęp do kanału na Discordzie, gdzie można skontaktować się z organizatorem. Pytania można również zadawać mailowo na adres 1920jam@kpt.krakow.pl

Do kiedy i w jaki sposób zgłosić gotową grę?

Grę należy zgłosić do 18:00 w dniu 28 czerwca 2020 poprzez formularz znajdujący się na stronie wydarzenia www.1920jam.pl Dedykowany formularz na zgłoszenia gotowych gier będzie udostępniony w trakcie trwania Jamu. Zgłoszenie musi zawierać:

  • link umożliwiającym pobranie builda gry, np. np dropbox, google drive
  • link do max. 30 sekundowego filmiku prezentującego grę, zawierającego gameplay umieszczonego na serwisie do hostowania plików lub w serwisie internetowym umożliwiający oglądanie i udostępnianie plików filmowych przez użytkowników tj. YouTube, Vimeo itp.
  • grafikę prezentującą grę (key art/cover) o wymiarach minimalnych 1150 x 755 pikseli; w formacie 9×6

Kiedy będą ogłoszone wyniki?

Wyniki zostaną ogłoszone 6 lipca o godz. 15.00

Co się dzieje z prawami autorskimi po zbudowaniu gry?

Każdy zespół zachowuje w pełni swoje prawa autorskie do projektu.
Organizator otrzymuje zezwolenia na korzystanie z gry i jej materiałów w zakresie 1920 Jam Bitwa Warszawska, w celu oceny projektów, ale także dalszej promocji wydarzenia.